Класичну чи акустичну гітару вибрати для навчання?
There are no translations available.

    ГоловнаБлог ›  Класичну чи акустичну гітару вибрати для навчання? › 

 

Отже, що краще – акустична гітара чи класична? Якщо це питання мені ставить чоловік, то я його теж питаю, що краще – блондинки чи брюнетки? Це з тієї ж області, що порівнювати сіль та цукор, і так далі.

Давайте розглянемо це питання суто з позиції навчання. А оскільки любові до гітари всі віки підкорені, відповім для кожної вікової категорії окремо.

Отже, для дитячого віку
купують лише класичну гітару з нейлоновими струнами та широким грифом. Маленькі гітари здебільшого так і випускаються, тому що більшість виробників працюють із прив'язкою на іменитих гітаристів. А гітарист, який пройшов шлях від початку до концертів у філармонії, повірте, дискредитувати себе не стане. Дитячі гітари йдуть «з розбивкою» за віком, хоч і приблизною. І більшість виробників класичних гітар випускають, як правило, і кілька дитячих моделей.

Для підлітків та дорослих
рекомендації залишаються ті ж – дивіться у бік класичної гітари. Це виправдано і з позиції швидкої адаптації до інструменту, і з розвитку більшої кількості прийомів гри. Але тут вже з'являється одне "але". Акустична гітара через свій дзвінкий звук часто здається більш привабливим інструментом. Мене учні на початку занять часто запитують: «Так може відразу і взяти акустичну гітару, якщо вона мені так сильно подобається?» Що ж, відповім. Якщо ви впевнені, що:

  • пара акордів – це межа ваших мрій;
  • що ноти вчити ви ніколи не захочете;
  • що пару пісень – це ваша стеля;

то тоді можете брати акустичну гітару. Це хоч і трохи перебільшений посил, але подивіться на гітаристів суто акустичного спрямування, і ви побачите чітку спрямованість. Маючи яскравий звук, у конструкції акустичної гітари є кілька серйозних недоліків, якщо дивитися з позиції викладання та/або навчання. Справа в тому, що металеві струни настільки жорсткі, що після перших 10 хвилин інтенсивної гри вони відбивають бажання вчитися грати на гітарі взагалі. Ну, і скромніші можливості і технічні (гітариста), і гітарної техніки (самого інструменту) теж повинні змусити вас задуматися.
«Стратити не можна помилувати». Чим хороші класичні гітари, тобто гітари із нейлоновими струнами?

1. Вони м'які в лівій руці, і це зручно для подушечок пальців. Хоча це і не настільки легко, щоб «сів і заграв», але набагато легше, ніж притискати металеві струни, повірте. 2. Ще один плюс – широкий гриф дозволяє зручніше розмістити пальці лівої руки.
3. На класичній гітарі прийоми гри набагато різноманітніші, ніж на акустичній. Обидві руки синхронно розвиватимуться. Це плюс і для мозкової діяльності гітариста, і для його м'язової координації.
4. Саме класична гітара є бажаним інструментом для початку, навіть якщо ви з далеким прицілом бажаєте грати на акустичній гітарі надалі, на електрогітарі, або навіть на басу.
5. Велика чуйність нейлонових струн на силу атаки правої руки дозволяє відчувати динаміку музичної фрази, що, своєю чергою, розвиває і силу пальців правої руки, і вашу музичність загалом. Ви можете обіграти музичну фразу з тим відтінком сили звуку, з яким це чуєте своїм внутрішнім музичним слухом. А від цього, у свою чергу, може змінитися весь зміст сказаного. Точніше сказати, зіграного. За аналогією як і з живою мовою – коли змінюючи наголос на певному слові, змінюється сенс сказаної фрази.

Отже, акустична гітара проти класичної – хто кого?

Я завжди залишаю рішення за Вами, хоча моя думка збігається з думкою світової педагогіки – гітара для гітариста-початківця повинна бути тільки класичною. Але заради справедливості треба сказати, що пару моїх учнів грають все-таки на акустичних гітарах. 

Хоча справжня любов до гітари вища за поділ її на стилі та види, чи не так?

17.07.2014р.

Вікторія Куликовська