Майський гітарний концерт у Конотопі
    ГоловнаБлог ›  Майський гітарний концерт у Конотопі › 

Разом із розквітом весни у відомому історичному містечку Конотоп відбувся концерт гітаристів СШ №12. Була там і я.

Хочу сказати – молодці дітки! Незважаючи на те, що гітара у них – це лише гурток, але для занять у кілька місяців вони показали хороший рівень. Відразу видно, що на уроках робота «кипить». Слухаючи їхній виступ, я вкотре спіймала себе на думці, що зовсім необов'язково ходити до музичної школи, якщо вирішив вчитися грати на гітарі. Навіть на моїй пам'яті є приклади, що доводять протилежне – дитина в музичну школу відходила 5 років, а зіграти потім нічого не змогла.

Концерт розпочався ансамблевими п'єсами – веселою самбою «Sincopado» Е.Торлаксона та романтичної «Love Me Tender» Елвіс Преслі. Зазвичай кількість ансамблевих п'єс у концертах невелика. Дві чи три. Але на цьому концерті для мене було великим приємним відкриттям, що більшість музики зіграли якраз в ансамблевому складі. Також значущим для мене був той факт, що близько половини п'єс було зіграно з моїх збірок, тобто моїх перекладів. Що ж, якщо це комусь потрібно, то мені приємно вдвічі.
 
Я слухала учнів, і з розчуленням відзначала всі сторони заходу – метелики для хлопчиків були пошиті з однакового матеріалу, що надавало їхньому вигляду стильності. Єдина дівчинка в ансамблі, Ангеліна, була з таким самим метеликом, але на волоссі - на обручі. А ще під час концерту було здійснено показ слайдів, у якому було висвітлено інформацію про гітару та її походження, а також про тих композиторів, п'єси яких звучали у концерті. Скільки не намагалася, я не змогла згадати такого ретельного підходу до висвітлення інформації на київських концертах.
 

Окремою авантюрою був наш дует з Анею. Напередодні ми репетирували до другої години ночі і вранці були зовсім невиспані. Але заради задоволення учнів мені не шкода було зусиль. я знаю, наскільки багато може означати особистий приклад музиканта.

 
15.05.2015р.
Вікторія Куликовська
 
Ейтор Торлаксон "Самба"
Переклад Вікторії Куликовської
Елвіс Преслі "Love Me Tender"
Переклад Вікторії Куликовської
Франческо де Мілано "Канцона" 
Переклад Вікторії Куликовської
Рафаель Мендес "Романс" 
Переклад Вікторії Куликовської
 Матео Бевіласква "Варіації на тему Фольї"  Олег Бельдінський "Кубинський танець"